Endüstriyel Tasarım
/ Teknoloji / Endüstriyel Tasarım

Hidromek Stilstüdyo, Hidromek tecrübesi ve dinamizminden güç alarak, fark yaratan tasarımlarıyla sektörde trendleri belirleyen Hidromek Ürünleri oluşturmak için kurulmuştur. Her Hidromek ürünü tasarımlarının anahatları Hidromek Stilstüdyo'da ortaya çıkmaya başlar. Hidromek Stilstüdyo, Hidromek Mühendislik Departmanının bünyesinde hizmet vermektedir.


Hidromek Stilstüdyo'nun ana görevi, geleceğin Hidromek modellerini şekillendirmek ve günümüzdeki müşterileri beklentilerine ve yakın gelecekte olabilecek müşteri beklentileri, pazar hareketlerine göre tasarım stratejisi belirleyerek marka değerini arttırmaktır.

 Bu ana hedef doğrultusunda yeni model tasarımları bir tasarım konsepti oluşturmak ile başlar. Tasarım konseptleri esnasında pazarın durumu, müşteri beklentileri, mühendislik talepleri detaylı olarak incelenir. Bu bilgiler ışığında konsept tasarım ile ilgili önce stil çalışması başlar.

Ortaya çıkan stil çalışmasının tasarım beklentilerine uygunluğu gözden geçirilir. Uygun görülen stil çalışmaları için endüstriyel tasarım süreci başlar.

 Bu süreçte bilgisayar destekli tasarım programları kullanılarak stil çalışmaları daha görsel hale getirilerek detaylandırılır. Sanal prototipleme programları yardımıyla realistik sunumları hazırlanan tasarım alternatifleri içerisinde kabul gören tasarım veya tasarımlar için mekanik tasarım süreci başlar.

 Tamamen bilgisayar destekli tasarım programları ile yürütülen bu süreçte, tasarım dışında gerekli ergonomi, konfor v.b. analizleri de yapılır.

 Tamamlanan mekanik tasarımların fonksiyon, uygunluk, saha v.b. testler için prototipleri hazırlanır. Prototip sonrası gerekli düzenlemeler yapılarak ürünün tasarım süreci tamamlanmış olur.

Stilstüdyo, Hidromek Operatörünün farklı ve özel olması amacıyla tasarım anlayışını kullanıcı odaklı tasarım olarak belirlemiştir. Bu kullanıcı odaklı tasarım felsefesine "Hidromek Operatörü Yaratma" adını vermektedir.

 "Hidromek Operatörü Yaratma" tasarım felsefesindeki amaç, Hidromek ürün kullanıcılarını diğer makine kullanıcılarından daha özel bir noktaya konumlandırmak, kullanıcılarını Hidromek içerisinde daha ayrıcalıklı hissetmesini sağlamaktır. Felsefemiz doğruluğunu ortaya çıkardığımız ürünler ve bu ürünlerin aldığı ödüllerle hedefine hızla ilerleyen Stilstüdyo, Hidromek operatörüne daha motive biçimde odaklanarak onun layık olduğu ürünleri tasarlamaya devam etmektedir.