Hidromek Ar-Ge Merkezi Belgesini Aldı
/ Ana Sayfa / Haberler / Hidromek Ar-Ge Merkezi Belgesini Aldı
Türkiye’nin iş makinesi üreticisi Hidromek, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın koordinatörlüğünde bu yıl üçüncüsü düzenlenen Ar-Ge Merkezleri Zirvesi’nde “Ar-Ge Merkezi” belgesini aldı.

Bu yıl 3.sü düzenlenen Ar-Ge Merkezleri Zirvesi, 10 – 11 Aralık 2014’te Ankara ATO Congresium’da gerçekleştirildi. Zirve; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Sn. Cevahir UZKURT ve akabinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK’ın konuşmaları ile başladı. Zirvede son bir yıl içerisinde başarılı olan Ar-Ge Merkezleri’ne ödülleri verildi. Ayrıca 2014 yılında Ar-Ge Merkezi olan firmalara “Ar-Ge Merkezi” belgeleri takdim edildi. Türkiye’nin 157. Ar-Ge Merkezi Hidromek’in belgesini de Hidromek Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan Basri BOZKURT, Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Sn. Fikri IŞIK’ın elinden aldı.

Zirvede, Ar-Ge Merkezleri açtıkları stantlarında Türk mühendisliği ürünü olan ve Ar-Ge projelerinin sonunda ortaya çıkan yeni teknolojik ürünlerini kamuoyu ile paylaştılar. Zirvede ayrıca Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Bilim ve Teknoloji Genel Müdürü Sn. Cevahir UZKURT’un başkanlığında Ar-Ge Merkezlerinin sorunlarının tartışıldığı panel düzenlendi.

Hidromek Ar-Ge Teknik Destek Yöneticisi Aykut Dilden yaptığı açıklamada şunları belirtti: “Ar-Ge bir firmanın gelecekte var olabilmek ve dünya markası olması yönünde attığı adımlarda kurumu hızla yükselten ve geliştiren önemli unsurlardan biridir. Ar-Ge Merkezi’nin oluşturulması ve bu Ar-Ge Merkezi’nin Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından resmi olarak kabul edilmesi bizim için başlangıç olmuştur. Aldığımız belgeyle bunu daha ileri taşıyacak olan da bizleriz. Kurumların disiplinli çalışmaları, yeni projeleri devreye almaları ve sistematik olarak gelişimlerinde Ar-Ge kültürü önemli bir yere sahiptir.
04.04.2014 tarihinde Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından Ar-Ge Merkezi unvanı verilen Hidromek Teknoloji ve Ar-Ge Merkezi, 10.12.2014 tarihinde belgesini de almış oldu.”