Bölge Yöneticiniz Paylaş

HİDROMEK ile Çankaya Üniversitesi Arasındaki İş Birliği Devam Ediyor

Geleceğin mühendisleri, HİDROMEK ve Çankaya Üniversitesi iş birliği ile alanlarında uzman olarak yetişiyor!

Hidromek ile Çankaya Üniversitesi arasında yapılan iş birliği protokolü çerçevesinde mekatronik ve makine mühendisliği öğrencilerine, Hidromek bünyesinde eğitim, staj ve iş imkanı sağlanıyor.

Program kapsamında, Çankaya Üniversitesi Mekatronik Mühendisliği ve Makine Mühendisliği öğrencilerinden “İş Makineleri Opsiyon Programı”nı seçen ve iş makinelerine ilgi duyan başarılı öğrenciler, ikinci sınıfı tamamlamaları itibariyle iş makinelerinde uzmanlaşmalarını sağlayacak ders ve staj programlarına katılarak , üniversite bitirme projelerini Hidromek Ar-Ge Merkezinde, ödüllü iş makineleri tasarımcıları ve mühendisleri ile birlikte çalışıp, tamamlama fırsatını elde ediyorlar. 

2014 yılından beri devam eden ve ilk mezunlarının Hidromek'te istihdamı gerçekleşen “Çankaya Üniversitesi İş Makineleri Opsiyonu Programı”nın 4. Dönem öğrenci seçimleri, 01.01.2017 Cumartesi günü, öğrencilerin yoğun ilgisi ile  gerçekleşti. Çankaya Üniversitesi öğretim görevlileri ve Hidromek yetkililerinden oluşan öğrenci seçim komitesi, iş makineleri opsiyonu öğrencilerini, önceki dönemlerdeki gibi, not ortalaması, iş makineleri ilgisi, kişilik testleri ve mülakatlar ile titizlikle seçti. 

“İş Makineleri Opsiyon Programı”nın genişletilerek ve aynı başarı ile sürdürülmesi amacıyla Hidromek'in yeni projeleri ve yatırımları Çankaya Üniversitesi öğretim görevlileri heyetine  tanıtıldı. İşbirliğini güçlendirecek yeni projeler için çalışmalara başlandı.

Başa dön